Android magazín

Magazín o Androidu. Komentáře, recenze, mobilní telefony, tablet, hry a aplikace

Nový tablet Amazon Kindle Fire HD: „Amazon svůj nový tablet opatřil také polarizujícím filtrem, který zvyšuje viditelnost a kontrast displeje na denním světe, tedy na přímém slunečním záření.“ „Přesněji je třeba říci, že se nejedná pouze o jeden nový tablet, ale hned o tři nové modely a jeden staronový.“ „Posledním "staronovým" tabletem je původní Kindle Fire, který byl v několika ohledech vylepšen: dvojnásobná pamět RAM, rychlejší procesor, delší výdrž baterie; a také byla snížena prodejní cena tohoto tabletu na 159 dolarů (3800 Kč).“

Americká společnost Amazon dnes na tiskové konferenci v představila nástupce svého veleúspěšného (poněvadž dotovaného) dotykového tabletu Kindle Fire. Nový tablet nese označení Amazon Kindle Fire HD.

Přesněji je třeba říci, že se nejedná pouze o jeden nový tablet, ale hned o tři nové modely a jeden staronový. První nabídne sedmipalcovou úhlopříčku displeje. Druhý má displej 8,9 palců. A poslední model navíc podporuje 4G LTE síť. Tento poslední tablet je spojen s nabídkou amerického operátora AT&T.

Posledním "staronovým" tabletem je původní Kindle Fire, který byl v několika ohledech vylepšen: dvojnásobná pamět RAM, rychlejší procesor, delší výdrž baterie; a také byla snížena prodejní cena tohoto tabletu na 159 dolarů (3800 Kč).

Specifikace Amazon Kindle Fire HD

Jak již název napovídá podstatný rozdíl mezi starší a nastupující generací tohoto tabletu je skryt v displeji. Módní označení HD odkazuje na rozlišení displeje.

Ten u největšího modelu oproti svému předchůdci narostl na 8,9 palců a nabídne rozlišení 1920 na 1200 px (254 ppi), technologie IPS. Menší tablet má displej o rozlišení 1280 na 800 px, stejně jako hlavní konkurent tohoto zařízení Google Nexus 7.

Výbava tabletů bez podpory LTE je stejná. Oba mají k dispozici 16 GB vnitřní paměti, mají wifi, bluetooth i HDMI výstup. Pohání je procesor od výrobce Texas Instruments TI OMAP 4470. Přední kamera umožňuje snímání v HD kvalitě.

Zařízení je poměrně tenké a lehké; má pouhých 8.8 mm a váží 566g.

Amazon svůj nový tablet opatřil také polarizujícím filtrem, který zvyšuje viditelnost a kontrast displeje na denním světe, tedy na přímém slunečním záření.

Tablet funguje na platformě Android, přesná specifikace, o jakou verzi se jedná, ale nebyla uvedena. Je ale zřejmé, že jde opět o Amazonem upravený Android.

Cena Amazon Kindle Fire HD

Cena, kterou Amazon stanovil pro tablet Kindle Fire HD, začíná na 199 dolarech (cca 4800 Kč vč. DPH) pro menší verzi bez podpory 4G. Větší tablet se bude prodávat za 299 USD (7200 Kč). Kindle Fire HD s podporou 4G LTE se bude prodávat za 499 dolarů.

Tablet s úhlopříčkou 7 palců bude na americkém trhu možno koupit již teď v září. Verze s větším displejem a s podporou LTE přijdou do (amerických) obchodů až 20. listopadu.

Není také bez zajímavosti, že vzhledem tento nový tablet od Amazonu nápadně připomíná iPad od společnosti Apple. Ve světle patentových sporů a půtek o technické vzory mobilních telefonů a tabletů, které před pár dny vyvrcholili takovým větším fiaskem pro společnost Samsung, je tato nápadná shoda v desingu tabletu poněkud riskantní.

Uvidíme, co přinesou recenze na tento tablet a první reálné zkušenosti uživatelů.

Diskuze