Android magazín

Magazín o Androidu. Komentáře, recenze, mobilní telefony, tablet, hry a aplikace

HTC Desire: „HTC Desire je jako většina chytrých telefonu od HTC opatřeno uživatelským prostředím HTC Sense.“ „Při používání telefonu naplno si Desire řekne o nabití baterie minimálně každý den.“ „A nutno říci, že v současné době je Desire ještě stále jedním z nejlepších telefonů na trhu.“

Uvedení HTC Desire bylo doprovázeno sebevědomým sloganem Now everyone else is behind you (Všichni ostatní jsou teď za vámi). A nutno říci, že v současné době je Desire ještě stále jedním z nejlepších telefonů na trhu.

HTC Desire je poháněn 1 GHz procesorem Qualcomm Snapdragon a má k dispozici 512 MB interní paměti. Ve výbavě nechybí Wi-Fi, podpora 3G sítí, GPS, elektronický kompas, 5MPx fotoaparát s autofocusem a bleskem, FM rádio, bluetooth, 3.5mm audio jack, accelerometer a mnoho dalšího.

Původní verze Adroidu 2.1 Éclair byla v srpnu 2010 oficiálně updatována na Android 2.2 FroYo. HTC Desire je jako většina chytrých telefonu od HTC opatřeno uživatelským prostředím HTC Sense.

HTC Desire vyniká skvělým dotykovým displejem o velikosti 3,7 palců. Rozlišení displeje je úctyhodných 480 x 800 pixelů (WVGA). Displej se však od uvedení tohoto smarthphonu změnil. Týká se to všech revizí telefonu, ktere přišly do prodeje cca od začátku září 2010. Původní AMOLED od Samsungu byl nahrezen panelem Super LCD od Sony. SLCD má nižší spotřebu a je více reflexní, AMOLED byl lepší především co se týče čitelnosti na přímém slunci.

Největší slabinou HTC Desire je pravděpodobně výdrž baterie. Při používání telefonu naplno si Desire řekne o nabití baterie minimálně každý den. Ovšem výsoká spotřeba a nutnost častého dobíjení je slabou stránkou vetšiny současných smartphonů.

Diskuze